Reklama
Reklama

Uwaga na burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie nawet III stopnia!

fot. Krystian Sebastian Suszyński, archiwum

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenie tym razem drugiego i trzeciego stopnia dotyczące wystąpienia burz, deszczu, silnego wiatru i lokalnie gradu.

Ostrzeżenie obowiązuje w całej Wielkopolsce od soboty od godziny 18:00 do godziny 4:00 w niedzielę. Ostrzeżenie trzeciego stopnia obowiązuje w powiecie złotowskim, pilskim, czarnkowsko-trzcianeckim, chodzieskim, wągrowieckim, obornickim, gnieźnieńskim, słupeckim, konińskim i kolskim. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 40 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h, lokalnie do 130 km/h. Miejscami grad (lokalnie możliwy około 5 cm). Możliwość trąby powietrznej - czytamy w komunikacie IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 75 procent.

Na pozostałym obszarze Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm oraz porywami wiatru do 115 km/h. Miejscami grad - przekazuje IMGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 80 procent.

Przypominamy. Klasyfikacja burz ma 3 stopnie - najgroźniejsze burze klasyfikowane są właśnie jako 3 stopnia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro