Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
23 17
Reklama

Lider AGROUnii zakłada partię. "Byłbym zadowolony z dwucyfrowego wyniku w wyborach"

sk
sobota, 15.06.2019 r.
godz. 13.16
sk | sobota, 15.06.2019 r., godz. 13.16
Lider AGROUnii zakłada partię. Byłbym zadowolony z dwucyfrowego wyniku w wyborach
Michał Kołodziejczak - fot. PAP/Radek Pietruszka

Lider AGROUniii zapowiedział stworzenie partii Prawda.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
23°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
27°C 1020 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI
Michał Kołodziejczak o swoich planach opowiadał w Radiu Zet. Jego organizacja odpowiedzialna była m.in. za protesty rolników, którzy kilka miesięcy temu blokowali polskie drogi. Teraz przyszła pora na zmianę strategii.

- Kiedy wydawało się wszystkim i faktycznie minister rolnictwa myślał, że z AGROunii bardzo szybko będzie partia, to wtedy te rozmowy w jakiś sposób szły do przodu i z nami się liczył. Kiedy przekonał się, że z tego partii nie będzie, polityki nie będzie, tylko będą rolnicy na ulicy - tego się dzisiaj  obecna partia, która rządzi i politycy nie boją - powiedział Kołodziejczak.
 
Jego partia ma dbać nie tylko o interesy rolników, ale również klasy średniej i ludzi "pracujących i zarabiających".
 
Lider Prawdy przyznał, że prowadził rozmowy z Pawłem Kukizem, ale nie widzi szans na stworzenie z nim koalicji. Zaprosił natomiast do nowej partii osoby z Kukiz'15, a także z PSL, wykluczając jednocześnie współpracę z ugrupowaniem ludowców i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. - Z Kosiniakiem-Kamyszem nie rozmawiałem, ale takie osoby, które przybierają takie barwy, jakie akurat będą popularne, raz tęczowy, raz zielony… Przecież ludzie zwariowali. Takim kameleonom mówimy nie, stop! - stwierdził.

Prawda ma wystartować w jesiennych wyborach. Celem Kołodziejczaka jest "coś więcej" niż zdobycie 3 procent poparcia i przetrwanie partii. - Chcemy być, mówiąc technicznie, game changerem. Byłbym zadowolony, gdyby był to wynik dwucyfrowy - zapowiedział.

Reklama