Reklama
Reklama

Naciągacze na Dworcu Poznań Główny. "Rozdają obrazki z papieżem i proszą o datki"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. archiwum

Przed osobami, które wyłudzają pieniądze na poznańskim dworcu Poznań Główny ostrzega nasz Czytelnik.

Dziś jeden z nich rozdawał obrazki z papieżem (to dopiero obraza uczuć religijnych), i informacją o zbieraniu gotówki na głuchoniemych. Na moje pytanie (językiem migowym), na co dokładnie zbierają zareagował wulgarnym gestem ręki - pisze nasz Czytelnik. Wracając i zbierając kartki stanął nade mną i zaczął się bardzo agresywnie zachowywać (pochylał się bardzo blisko, wygrażał rękami) - dodaje i prosi o nagłośnienie tematu. Może służby zaczną reagować, jeśli się sprawę nagłośni? Albo przynajmniej ludzie (zwłaszcza starsi) będą bardziej uważać? - kończy.

Policjanci do tej pory nie odebrali żadnego zgłoszenia dotyczącego opisanej sytuacji. Prosimy, by zawsze o takich zdarzeniach nas informować. Wówczas mamy możliwość, by szybko zareagować - mówi nam podkom. Maciej Świecichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Przypomnijmy, że zgłoszeń dotyczących podobnych zbiórek było w naszym mieście więcej. Do takiej sytuacji doszło na początku roku w galerii handlowej przy ul. Drużbickiego w Poznaniu. Tam, dwie młode kobiety, przedstawiały się jako się przedstawicielki fundacji Stowarzyszenie Regionalne Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie, udawały osoby głuchonieme i zbierały pieniądzeKobiety, które dopuściły się tego przestępstwa zostały przez policjantów zatrzymane - mówiła nam wówczas st. sierż. Marta Mróz z poznańskiej policji.

Policjanci apelują, by nie dać się oszukać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
11℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
13.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro