Reklama

Zbigniew Hołdys apeluje do prezydenta Poznania w sprawie festiwalu Jurka Owsiaka

fot. Twitter Zbigniewa Hołdysa
fot. Twitter Zbigniewa Hołdysa

Chodzi o transport uczestników festiwalu Pol'And'Rock.

- Jak wiecie, władze zabrały się ostro za Przystanek Woodstock, robiąc wszystko co w ich mocy, żeby dzisiaj Pol’And’Rock zniechęcić, uprzykrzyć mu życie (...) - mówi w swoim apelu w mediach społecznościowych Zbigniew Hołdys. - Najpierw obwarowania organizacyjne, które spowodowały podniesienie kosztów festiwalu, wycofanie uczestnictwa straży pożarnej (...). Teraz kolej odmówiła dostarczenia dodatkowych pociągów dla uczestników festiwalu w Kostrzynie. I wyszła kolejna informacja. Regularne pociągi, które przez cały rok jeżdżą do Kostrzyna, dostaną na czas festiwalu okrężną trasę, żeby nie pozwolić młodym ludziom tam dojechać. To są haniebne zachowania - dodaje.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W związku z takim obrotem spraw Hołdys zaapelował do prezydentów "wolnych" miast, w tym do Jacka Jaśkowiaka, by pomogli uczestnikom dotrzeć do Kostrzyna. Sprawa dotyczy nawet 80 tysięcy osób. - Wobec szykan ze strony władz, odmowy uruchomienia specjalnych pociągów, a ostatnio skierowaniem regularnych pociągów objazdami, by nie przejeżdżały przez Kostrzyn, konieczna staje się pomocna dłoń lokalnych samorządów z całej Polski. Ci, co dojadą, będą uczestnikami nie tylko koncertów, ale i znakomitych warsztatów obywatelskich i projektów edukacyjnych w ramach Akademii Sztuk Przepięknych - tam na przestrzeni lat setki tysięcy ludzi mogło spotkać się z prawdziwymi autorytetami - wybitnymi artystami, filozofami, prawnikami, kapłanami, odkrywcami, działaczami społecznymi. Z Kostrzyna wracają do swoich miast i gmin młodzi lepsi ludzie. Naszym obowiązkiem jest im pomóc - apeluje.

Apel skierowany jest nie tylko do Jacka Jaśkowiaka, ale też m.in. do Aleksandry Dulkiewicz (prezydent Gdańska), Rafała Trzaskowskiego (prezydent Warszawy), Jacka Sutryka (prezydent Wrocławia) czy Hanny Zdanowskiej (prezydent Łodzi).

Tegoroczna edycja Pol"And"Rock odbędzie się od 1 do 3 sierpnia w Kostrzynie.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro