Reklama
Reklama

Niebezpieczny Barszcz Sosnowskiego pod Poznaniem

fot. czerwonak.pl

Pojawił się w Koziegłowach i Czerwonaku.

- W gminie Czerwonak największe skupiska barszczu znajdują się przy rowie melioracyjnym ciągnącym się wzdłuż ul. Szkolnej w Czerwonaku oraz w Koziegłowach na os. Karolin przy górce saneczkowej. Pojedyncze okazy pojawiają się w całej gminie. Co roku dokonywane są dwukrotne opryski barszczu związkiem chemicznym, a także wycina się pojedyncze egzemplarze, które wyrosły mimo tego zabiegu - informuje Urząd Gminy Czerwonak.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

W tym sezonie na terenie Poznania nie odnotowano jeszcze przypadku występowania niebezpiecznej rośliny. W ubiegłych latach pojawiała się m.in. na Morasku oraz przy ulicy Bydgoskiej.

Barszcz Sosnowskiego to roślina z rodziny selerowatych. Może osiągać nawet 4 metry wysokości. Jest zielona u góry i pokryta fioletowymi plamkami na dole. Charakteryzuje się szerokimi liśćmi o zaostrzonych końcówkach oraz białymi kwiatami zebranymi w duże baldachy. Jeśli zobaczysz taką roślinę - nie dotykaj jej! Może się to skończyć poparzeniami II i III stopnia. Cień jest kluczowy jeśli chcemy ochronić naszą skórę przed poważnymi oparzeniami. Dopiero po kontakcie ze słońcem na naszej skórze pojawiają się bardzo poważne oparzenia. Jeśli już pojawią się pęcherze - trzeba udać się do lekarza, nie można ich samodzielnie przebijać. Ślady po oparzeniach mogą zostać na naszym ciele do końca życia.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro