Reklama

Letni basen na Chwiałce ruszy wcześniej niż przewidywano

fot. POSiR
fot. POSiR

Wcześniej niż przewidywano rozpocznie się sezon na letnim basenie Chwiałka.

Poznaniacy będą mogli korzystać z obiektu już od najbliższej soboty. - Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom poznaniaków, którzy w okresie upałów szukają wypoczynku nad wodą, dlatego zdecydowaliśmy o szybszym uruchomieniu pływalni na Chwiałce - powiedział Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.
Odwiedzający będą mieć do dyspozycji dwa baseny oraz brodzik z atrakcjami dla najmłodszych. Pływalnia letnia będzie działała do 31 sierpnia. W zeszłym sezonie obiekt odwiedziło ponad 45 tysięcy osób.
Cena biletu normalnego za całodzienny pobyt na Chwiałce to 10 złotych, a ulgowego (dzieci i młodzież szkolna do 18 lat, studenci do 26 roku życia, osoby niepełnosprawne z opiekunem i posiadacze Poznańskiej Złotej Karty Seniora) 8 złotych. Posiadacze Karty Rodziny Dużej mają 50- procentową zniżkę (odpowiednio: 5 i 4 złote). Dzieci do lat 3 korzystają z pływalni za darmo. Dodatkowe promocje to bilet dla kolonii i półkolonii w cenie 3 złote od osoby oraz karnety 10- krotnego wstępu w cenie 80 złotych normalny i 64 złote ulgowy.
Od 21 czerwca pływalnia Chwiałka uruchomi również dodatkowe godziny korzystania z basenu 50- metrowego w cenie 10 zł. za 45 minut. (w godz. od 7:00 do 9:15 oraz od 19:00). Wstęp na pływalnię będzie się w tych godzinach odbywał przez budynek basenu krytego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
12.12 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro