Reklama
Reklama

Sprzedawali "Aplikatory Pola Magnetycznego" na pokazach handlowych. Są kary od UOKiK

fot. carmen carbonell / pixabay.com

Wśród ukaranych firm jest R.A.M. Polska z Opalenicy.

Pod koniec ubiegłego roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowania wobec dwóch firm prowadzących sprzedaż poza lokalem, organizując pokazy handlowe. Chodzi o firmy Vitaldream z Białych Błot oraz R.A.M. Polska z Opalenicy. - Przedsiębiorcy sprzedawali głównie urządzenie o nazwie Aplikator Pola Magnetycznego (APM) - informuje UOKiK.

- W trakcie prezentacji konsumenci otrzymywali broszurę na temat leczniczych właściwości pola magnetycznego. Mogło to sugerować, że zastosowanie urządzenia jest szersze, niż wynika z instrukcji obsługi. Co więcej, nawet informacje zawarte w instrukcji użytkowania nie zostały potwierdzone klinicznie - mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Dodatkowo za każdym razem podczas pokazu handlowego zapewniano, że produkt jest obecnie w "promocji", choć tak nie było. - Informacji o ofercie firm nadano kształt tzw. uciekającej okazji. Urząd nakazał obu firmom zaniechanie stosowania niedozwolonych praktyk - dodaje UOKiK.

Vitaldream musi zapłacić blisko 42 tysięcy złotych kary, a R.A.M. Polska prawie 38 tysięcy złotych. Dodatkowo firmy muszą poinformować klientów o decyzji UOKiK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW
24℃
15℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro