Reklama
Reklama

Remonty torowisk: tramwaje nie pojadą Głogowską i Jana Pawła II. Ważna zmiana w letnim rozkładzie jazdy

fot. ZTM

Zgodnie z zapowiedziami wkrótce zaczną się kolejne remonty torowisk tramwajowych.

Końca dobiega inwestycja na ulicy Warszawskiej, od Mogileńskiej do pętli Miłostowo, w ramach której wymieniono sieć trakcyjną, a także węzeł rozjazdowy Śródka - od strony Miłostowa oraz naprawiono nawierzchnię drogową na przejeździe św. Michała-Warszawska.
20 czerwca w to miejsce wrócą tramwaje, a ekipy remontowe przeniosą się na odcinek pomiędzy Śródką i Kórnicką. - Na odcinku od ronda Śródka do Kórnickiej prowadzone będą prace utrzymaniowe: punktowa wymiana tłucznia, nasunięcie i podbicie toru. Z początkiem lipca robotnicy rozpoczną wymianę części węzła rozjazdowego Śródka, od strony ul. Jana Pawła II. Dodatkowo, w dniach od 20 do 30 czerwca br. prowadzona będzie wymiana nawierzchni drogowej i szynowej na skrzyżowaniu ulic Abpa. A. Baraniaka i Jana Pawła II. Prace są konieczne, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania - powiedział Adam Majchrzycki, dyrektor ds. infrastruktury MPK Poznań.
Ponadto tego samego dnia z użytkowania zostanie wyłączony fragment ulicy Głogowskiej od węzła Most Dworcowy do węzła Głogowska-Hetmańska. Swoje prace zaplanował tam Aquanet, a MPK wykorzysta ten czas do przeprowadzenia punktowych napraw torowiska.
- W związku z brakiem możliwości przejazdu na odcinkach torowisk na ulicy Jana Pawła II (od ronda Środka do Kórnickiej) oraz na Głogowskiej (od Mostu Dworcowego do węzła Głogowska-Hetmańska, z wyjazdem z tzw. dolnej trasy PST włącznie) od 20 czerwca br. zmienionymi trasami będą kursowały tramwaje linii nr 6, 7, 8, 11, 12, 14 i 17 oraz autobusy linii nr 149, 175 i 180 (w dniach 20-30 czerwca br., ze względu na naprawę nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i abpa A. Baraniaka - także linii nr 157 i 184). Zawieszone zostanie kursowanie linii nr 4 i 5 (ze względu na wprowadzenie letniego rozkładu jazdy nie będzie kursować linia nr 3) - informuje ZTM.
Zostanie uruchomiona linia autobusowa T4, która będzie kursować na trasie rondo Środka-rondo Rataje (w godzinach szczytu komunikacyjnego co 6 minut).
Linie nr 12 i 14 pojadą przez ul. Roosevelta, ale w dni robocze uruchamiana będzie linia tramwajowa nr 19. "Dziewiętnastka" będzie kursować w godzinach szczytu komunikacyjnego (ok. 6.30-9.00 i 14.00-18.30), stanowiąc istotne wzmocnienie komunikacji zbiorowej podczas remontów.
W tym roku w tzw. letnim rozkładzie jazdy zostanie wprowadzona bardzo istotna zmiana. - Należy zwrócić uwagę, że początek prac, a co się z tym wiąże także zmian w komunikacji, zbiega się w czasie z Bożym Ciałem oraz wprowadzeniem letniego rozkładu jazdy. W czasie wakacji w dni robocze tramwaje będą kursowały co 12, a nie jak w minionych latach co 15 minut, natomiast autobusy co 15 minut. 20 czerwca będzie obowiązywał świąteczny, a dzień później sobotni rozkład jazdy - powiedział Jan Gosiewskim dyrektor ZTM.
Latem prace planują również drogowcy. Wyremontowany ma zostać m.in. fragment ul. Królowej Jadwigi (na nitce północnej od ul. Półwiejskiej do ul. Niezłomnych), będący dzisiaj w bardzo złym stanie.

Szczegółowe informacje dotyczące wszystkich zmian i rozkładów jazdy poszczególnych linii można znaleźć na stronie internetowej ZTM.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro