Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Dbajmy o siebie podczas upałów. Na SOR trafił pacjent w ciężkim stanie. "41 stopni temperatury ciała"

sk
środa, 12.06.2019 r.
godz. 14.11
sk | środa, 12.06.2019 r., godz. 14.11
Dbajmy o siebie podczas upałów. Na SOR trafił pacjent w ciężkim stanie. 41 stopni temperatury ciała
fot. Włodzimierz Hoppel

Piękna pogoda to powód do radości, ale wysokie temperatury niosą ze sobą zagrożenie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa
Piękna pogoda to powód do radości, ale wysokie temperatury niosą ze sobą zagrożenie.
 
W ostatnich dniach coraz więcej poznaniaków cierpi z powodu udarów cieplnych. Lekarze przypominają, że w czasie "tropikalnych" upałów należy spożywać przynajmniej 3 litry wody dziennie i maksymalnie ograniczyć przebywanie na słońcu. Zaleca się ponadto stosowanie nakryć głowy.
 
O zagrożeniach w studiu telewizji WTK opowiadał kierownik SOR w szpitalu im. Strusia, dr Jacek Górny. Jako najbardziej zagrożone grupy wymieniał dzieci i osoby starsze.
 
- Grupa osób w podeszłym wieku ze względu na fizjologię starzenia ma upośledzone uczucie pragnienia. Nie piją, nawet jeżeli rodziny ich do tego namawiają - uważają, że nie trzeba. Dodatkowo często ilość schorzeń - w tym układu krążenia - komplikuje ich tolerancję na wysokie temperatury. Osoby te powinny poza piciem dużych ilości wody chować się przed słońcem, szczególnie między godzinami 11 i 15 - mówił w rozmowie z Weroniką Szymańską.
 
Lekarz wspomniał również o jednym z pacjentów z jego placówki, który trafił do szpitala przy Szwajcarskiej w bardzo ciężkim stanie. - Pracował na otwartej przestrzeni. Przypuszczamy, że nie zastosował się do wszystkich zasad dotyczących zachowań podczas upałów. Jest w bardzo ciężkim stanie - ma 41 st. C temperatury ciała, jest nieprzytomny - relacjonował dr Górny.
ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama