Reklama
Reklama

Programista wygrywa

Dlaczego firma Next IT jest tak pozytywnie oceniana przez programistów?

Next IT jest nową firmą na rynku poznańskim, która mimo krótkiego stażu jest bardzo dobrze oceniana przez pracowników. Na lokalnym rynku działa już wiele start upów lub oddziałów międzynarodowych korporacji świadczących usługi IT, nasuwa się więc pytanie, skąd sukces młodej firmy.

Od początku kwietnia br firma zatrudniła blisko 20 specjalistów z branży programistycznej i jest w trakcie budowania efektywnych zespołów wspierających największego gracza na rynku handlu detalicznym w Wielkiej Brytanii. To jeszcze nie koniec, jeśli chodzi o rozwój. Do końca roku Next IT zamierza zatrudnić co najmniej 20 kolejnych osób. Synergia z Polską firmą FlexDev, która jest odpowiedzialna za zarządzanie oddziałem, nie jest przypadkowa i ewidentnie się sprawdza. Firma wzięła sobie do serca powiedzenie "Zadowolony pracownik to zadowolony klient".

Next IT inwestuje w swoich pracowników, zarówno jeśli chodzi o planowanie ścieżek rozwoju poprzez zdobywanie certyfikatów, udział w konferencjach i szkoleniach, jak i tworzenie przyjaznego, inkluzywnego miejsca pracy. Nieprzypadkowe jest umiejscowienie firmy przy Jeziorze Maltańskim z przyjemnym widokiem za oknem, wygodnym stanowiskiem pracy oraz miejscem na odpoczynek w chillroomie. Istotnym elementem przyczyniającym się do rozwoju są również projekty, które wykorzystują najnowsze technologie np. wspomniane wyżej innowacyjne rozwiązania w obszarze optymalizacji algorytmów oraz frameworki związane z bezpieczeństwem danych. Ponadto zespoły są bardzo zadowolone z pracy w środowisku anglojęzycznym w projektach klasy enterprise - jednych z największych na świecie, które stanowią wyzwanie same w sobie.

Manager HR - Aleksandra Woźnica deklaruje, że to dopiero początek drogi i jeszcze dużo wyzwań stoi przed jej działem w najbliższych miesiącach. Kolejne kroki to między innymi kontynowanie pracy nad tworzeniem indywidualnych ścieżek rozwoju skupionych na umiejętnościach, zamiast na hierarchii, jak również rozbudowanie portfolio projektów R&D (nauka i rozwój), wykorzystujących najnowsze trendy IT oraz dających możliwość zastosowania technologii przyszłości w praktycznych rozwiązaniach biznesowych.

Managed and powered by FlexDev.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
17.76 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro