Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Królowej Jadwigi: mężczyzna zaczepia kierowców i prosi o datki. „Chwilami jest bardzo natarczywy”

j
wtorek, 11.06.2019 r.
godz. 22.30
j | wtorek, 11.06.2019 r., godz. 22.30
Królowej Jadwigi: mężczyzna zaczepia kierowców i prosi o datki. „Chwilami jest bardzo natarczywy”
fot. Małgorzata

Strażnicy miejscy przyznają, że takich zgłoszeń z całego miasta jest więcej.

Prawie codziennie wracając z pracy, na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Drogi Dębińskiej jestem świadkiem jak kierowcy zaczepiani są przez człowieka widocznego na zdjęciu. Chwilami jest bardzo natarczywy a przede wszystkim manewrując pomiędzy ruszającymi samochodami stwarza zagrożenie – pisze nasza Czytelniczka. Nie ma odpowiednich służb, które mogłyby się tym zająć? -dodaje.

Strażnicy miejscy przyznają, że mają różne tego typu zgłoszenia i zawsze interweniują w takich sprawach. Apelują też by wszystkie takie przypadki natychmiast zgłaszać, bo często taka osoba nie zdaje sobie sprawy jakie zagrożenie dla siebie i dla innych powoduje.

Nasza reakcja na każde tego typu zgłoszenie jest natychmiastowa, jednak interwencje często nie dają pożądanych rezultatów. Takie osoby zaraz po rozmowie z nami widziane są na innych skrzyżowaniach, albo gdy pod wskazany adres przyjeżdżamy już nikogo tam nie ma. Nic nie dają również mandaty. Osoby często bezdomne i tak kary nie zapłacą – wówczas pozostaje jedynie egzekwowanie zapłaty przed sądem – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich, by w takich przypadkach nie sięgać do portfela i nie dawać pieniędzy - to jedyne rozwiązanie tych trudnych sytuacji. Taką pomocą niestety często szkodzimy i doprowadzamy do tego, że osoby te dłużej nie mogą wyjść z bezdomności. Są instytucje, które są w stanie tym osobom pomóc, ale niestety one często z różnych względów tej pomocy przyjąć nie chcą – dodaje.

Ponadto rzecznik poznańskich strażników miejskich uczula, że wielkimi krokami zbliżają się wakacje – a co za tym idzie młodzi ludzie chcący zarobić dodatkowe pieniądze mogą znów pojawić się na drogach i proponować kierowcom mycie szyb. Jest to ogromne zagrożenie dla tych osób. Często jak mamy takie zgłoszeni i podjeżdża radiowóz osoby te, by tylko uciec biegną często przez ruchliwe skrzyżowanie, by uniknąć rozmowy z nami. Apelujemy szczególnie do rodziców, by zwracali uwagę, co w wolnym czasie robią ich dzieci – kończy Piwecki.

Reklama