Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Z Lichenia zniknął pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego. Będzie modyfikowany

j
wtorek, 11.06.2019 r.
godz. 19.30
j | wtorek, 11.06.2019 r., godz. 19.30
Z Lichenia zniknął pomnik ks. Eugeniusza Makulskiego. Będzie modyfikowany
fot. By Flyz1 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=20691395

Pomnik, który miał upamiętniać księdza Eugeniusza Makulskiego, budowniczego największej w Polsce bazyliki w Licheniu usunięto po publikacji głośnej produkcji braci Sekielskich o pedofilii w Kościele.

W filmie „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich przedstawiono między innymi wyznanie mężczyzny, który twierdzi, że w przeszłości był molestowany przez księdza Makulskiego. Po emisji filmu duchowny został odsunięty od działalności duszpasterskiej. Później białym materiałem zasłonięto pomnik znajdujący się przed bazyliką w Licheniu.

Jak dziś informuje portal poznan.tvp.pl pomnik zniknął sprzed bazyliki w Licheniu. Pomnik zostanie zmieniony, a inne miejsca w których jego wizerunek był eksponowany, będą usunięte. Nie oznacza to, że zostanie wykreślony z historii, bo tego się nie da, natomiast ksiądz prowincjał zdecydował o podjęciu takich kroków - czytamy w oświadczeniu księży marianów cytowanym na stronie poznan.tvp.pl

Ks. Prowincjał podjął decyzję o modyfikacji pomnika Ojca Świętego, który jest usytuowany przed bazyliką. Modyfikacja polegać ma na usunięciu postaci kapłana przekazującego makietę licheńskiej bazyliki Papieżowi. Termin realizacji tej decyzji uzależniony jest od wielu czynników – w tym uzgodnień prawnych i technicznych – poinformował Ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik polskiej prowincji marianów.

Reklama