Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Jaka będzie trasa tramwajowa od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Małe Garbary i Estkowskiego? W środę spotkanie z mieszkańcami

j
wtorek, 11.06.2019 r.
godz. 16.00
j | wtorek, 11.06.2019 r., godz. 16.00
Jaka będzie trasa tramwajowa od pętli Wilczak do skrzyżowania ulic Małe Garbary i Estkowskiego? W środę spotkanie z mieszkańcami
fot. PIM

Przypominamy, 12 czerwca zorganizowane zostaną konsultacje społeczne dotyczące budowy trasy tramwajowej na Naramowice - etap II.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Obecnie prowadzone są prace w związku z budową trasy tramwajowej na Naramowice - od pętli Wilczak do przystanku przy ul. Błażeja. Przed nami kolejny etap inwestycji - Budowa trasy od Wilczaka przez ulice Szelągowską i Garbary do zbiegu z ulicami Małe Garbary i Estkowskiego. Celem tej inwestycji jest usprawnienie komunikacji zbiorowej na tym odcinku.

Oprócz budowy nowej trasy tramwajowej inwestycja obejmie również: przebudowę ul. Szelągowskiej, przebudowę skrzyżowania ul. Szelągowskiej z ul. Armii Poznań oraz ulic przyległych, przebudowę wiaduktu kolejowego stacji Poznań Garbary, wraz z budową zintegrowanego węzła przesiadkowego tramwaj-autobus-kolej, przebudowę kolidującej infrastruktury podziemnej a także przebudowę obecnej lub budowę nowej infrastruktury rowerowej.

Przeprowadzone prace skutkować będą między innymi powstaniem cichej i szybkiej komunikacji tramwajowej oraz autobusowej z centrum miasta do Naramowic.

Na temat dalszej części inwestycji będą mieli też okazję wypowiedzieć się poznaniacy. Uprzejmie zapraszamy do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, w trakcie którego omówione zostaną propozycje, a mieszkańcy będą mogli wyrazić swoją opinię na ich temat. Spotkanie to odbędzie się 12 czerwca 2019 r. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 40 przy ul. Garbary 82 – zachęcają miejscy urzędnicy.

Wnioski, uwagi i opinie do projektowanego układu będzie można składać nie tylko podczas spotkania, ale również w dniach od 12 czerwca do 3 lipca br. za pośrednictwem poczty tradycyjnej (na adres: Zarząd Transportu Miejskiego, ul. Matejki 59, 60-770 Poznań), poczty elektronicznej (na adres e-mail: konsultacje@ztm.poznan.pl) – dodają.

Reklama