Reklama
Reklama

Tragiczny wypadek na ul. Hetmańskiej: tramwaj miał zielone światło

Do tragedii doszło w ubiegłym tygodniu.

Ośmioletni chłopiec zginął pod kołami tramwaju w ubiegłą środę. Jak już wcześniej informowaliśmy po tragedii urzędnicy zmienili ustawienia sygnalizacji świetlnej. O szczegółach pisaliśmy tutaj. Oznacza to, że tramwaje nie dostaną automatycznie zielonego światła, zbliżając się do skrzyżowania. Drogowcy dodają, że pracują nad optymalnymi rozwiązaniami dla tego miejsca.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

W sprawie trwa prokuratorskie śledztwo. Do tej pory udało się zabezpieczyć między innymi nagrania z kamery zamontowanej na tramwaju oraz kasku motocyklisty, który przejeżdżał przez skrzyżowanie w tym czasie. Wiadomo że tramwaj w chwili zdarzenia miał zielone światło. Do tej pory udało nam się ustalić z całą pewnością, iż tramwaj w momencie wjazdu na skrzyżowanie miał sygnał, że droga wolna. Również w oparciu o zeznania świadków i zapis monitoringu ustaliliśmy, iż chłopiec przebiegał przez to skrzyżowanie - mówi w rozmowie z reporterem Telewizji WTK prok. Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Okoliczności tragicznego wypadku są wyjaśniane.

Według nieoficjalnych informacji w przyszłym tygodniu w miejscu wypadku ma się odbyć protest mieszkańców, którzy domagają się dalszych działań, by było bezpieczniej i żeby do takiej tragedii już nigdy nie doszło.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
18.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro