Reklama
Reklama

Od jutra nowe zasady korzystania z "Parkuj i Jedź". Będzie taniej!

fot. Halina P./ archiwum

Do bezpłatnego parkowania uprawniać będą wszystkie bilety długookresowe w wariantach obejmujących strefę A. Kierowcy, którzy ich nie mają za postój zapłacą tylko 10 zł.

Celem tworzenia parkingów "Parkuj i Jedź" jest zachęcenie osób dojeżdżających do Poznania samochodami osobowymi do pozostawiania aut i kontynuowania podróży komunikacją miejską. Obecnie w Poznaniu funkcjonuje pierwszy z zaplanowanych parkingów P&R - w pobliżu przystanku PST Szymanowskiego. Jak już wcześniej informowaliśmy w połowie maja miejscy radni zdecydowali o kolejnym rozszerzeniu zakresu biletów uprawniających do bezpłatnego pozostawieniu auta na parkingu "Parkuj i Jedź" (Park&Ride). Zmiany wejdą w życie od wtorku.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA

Bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat - można będzie pozostawić samochód na parkingu P&R na podstawie następujących, ważnych w strefie A, w chwili rozpoczęcia i zakończenia parkowania, biletów: bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat - można będzie pozostawić samochód na parkingu P&R na podstawie następujących, ważnych w strefie A, w chwili rozpoczęcia i zakończenia parkowania, biletów:

- okresowy imienny na sieć, normalny lub ulgowy 50%,

- Metropolitalny lub Bilet Metropolitalny z ulgą, na sieć,

- na rok szkolny, na sieć, semestralny, na sieć,

- dla rodziców i dzieci z rodzin wychowujących czworo i więcej dzieci, na sieć,

- dla Honorowych Dawców Krwi, na sieć,

- socjalny, na sieć,

- dla kierowców autobusów i motorniczych, na sieć,

- dla pracowników MPK i ich rodzin, na sieć,

- Seniora, na sieć,

- okresowy imienny na trasę do 6, do 18 lub do 24 przystanków normalny lub ulgowy 50%,

- w Programie Premiowym na sieć, normalny lub ulgowy 50%,

w Programie Premiowym dla osób korzystających z "Biletu Metropolitalnego, na sieć", normalny lub ulgowy 50%,

- PEKA Firma na sieć, normalny lub ulgowy 50%.

We wtorek, 11 czerwca zacznie też nowy cennik korzystania z parkingu "Parkuj i Jedź". Wysokość opłaty parkingowej zostaje obniżona z 15 zł do 10 zł - co jest zbieżne z obniżeniem w taryfie biletowej ceny biletu 24-godzinnego na strefę A, która zacznie obowiązywać od 1 sierpnia br. - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Opłata za parkowanie obowiązuje od momentu wjazdu na parking do zakończenia doby parkingowej (parking jest otwarty 7 dni w tygodniu w godzinach 4.30-2.30, z codzienną przerwą na konserwację od godz. 2.30 do godz. 4.30) - przypomina Smogulecka. Na podstawie dowodu wjazdu kierowcy mogą - bez konieczności dodatkowego zakupu biletu na autobus czy tramwaj - korzystać z transportu publicznego organizowanego przez ZTM we wszystkich strefach - dodaje.

Przypominamy, że trwają już prace związane z powstaniem trzech nowych parkingów tego typu: przy rondzie Starołęka, ul. Biskupińskiej oraz przy ul. św. Michała. Obiekty mają powstać do października 2020 roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro