Reklama
Reklama

CBA prowadzi kontrolę w Urzędzie Marszałkowskim. Funkcjonariusze weryfikują 5 mln zł dofinansowania

fot. CBA

Trwa kontrola w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W poniedziałek Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało o czynnościach, które rozpoczęły się 17 kwietnia. Chodzi o procedury podejmowania i wykonania decyzji o przyznaniu dofinansowania Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P. J. Sowisło & Topolewski spółce komandytowo-akcyjnej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 na projekt pn. "Wzmocnienie konkurencyjności Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych P. J. Sowisło & Topolewski spółka komandytowo - akcyjna poprzez wdrożenie innowacyjnych technologii IT w procesie świadczenia usługi prawnej".

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 3 lipca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- W ramach prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze zweryfikują zasadność udzielonego dofinansowania, jak również prawidłowość samego procesu realizacji projektu - informuje CBA.
Wartość udzielonego dofinansowania to 4.999.999,99 złotych.
- Projekt otrzymał wysoką ocenę merytoryczną od ekspertów zewnętrznych, a także wymaganą i niezbędną dla uzyskania dofinansowania opinię o innowacyjności. 1 czerwca 2016 projekt uzyskał dofinansowanie. Do dziś beneficjentowi wypłacono przeszło 4 mln 48 tys. zł. Całkowita kwota dofinansowania to 4 997 299, 99 zł. Od 17 kwietnia tego roku pozostajemy w kontakcie z funkcjonariuszami CBA i udostępniamy wszystkie dokumenty, o które wnioskują w ramach postępowania kontrolnego dot. procedur i realizacji decyzji dotyczącej udzielenia dofinansowania beneficjentowi, jak również prawidłowości samego procesu realizacji projektu - poinformowała Anna Parzyńska - Paschke z Urzędu Marszałkowskiego.
  • Aktualizacja
    poniedziałek, 10.06.2019 r., godz. 11.19
    Aktualizacja
    poniedziałek, 10.06.2019 r., godz. 11.19
    W swoim oświadczeniu kancelaria poinformowała, że w ramach realizowanego projektu powstała m.in. najnowocześniejsza na świecie wirtualna sala sądowa.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro