Reklama

Jest przetarg na modernizację ostatniego odcinka trasy kolejowej Poznań - Szczecin

Kiekrz | fot. PKP PLK
Kiekrz | fot. PKP PLK

Chodzi o około 150 km torów pomiędzy Wronkami i Słonicami.

Modernizacja trasy kolejowej Poznań - Szczecin to jedna z największych inwestycji Polskich Linii Kolejowych. Wszystkie prace będą kosztować około 4 mld złotych. - PKP PLK ogłosiły przetargi na wykonanie prac na odcinkach: Wronki - Krzyż, Krzyż - Dobiegniew i Dobiegniew - Słonice. Podpisanie umowy na odcinek Wronki - Słonice zaplanowane jest w styczniu 2020 roku. Zakończenie inwestycji w IV kwartale 2022 roku - informuje Marta Burczyk z PKP PLK.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Prace w ramach ostatniego odcinka obejmą modernizację 150 kilometrów torów i 160 kilometrów sieci trakcyjnej, dodatkowo przebudowanych zostanie 29 przejazdów kolejowo-drogowych. Nowy wygląd zyska 10 stacji i przystanków - wszystkie będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Obecnie na trasie z Poznania do Szczecina trwają prace na odcinku Poznań - Wronki. Budowane są nowe tory, instalowane są słupy dla nowej sieci trakcyjnej oraz modernizowane stacje i przystanki. Największe postępy widać między Rokietnicą a Szamotułami, gdzie aktualnie jest wzmacniana i stabilizowana nawierzchnia pod budowę nowych torów. W ramach modernizacji linii przebudowywane i remontowane są również mosty, wiadukty i przepusty. Trwa również budowa peronów na stacjach Poznań Wola, Kiekrz, w Baborówku i Pamiątkowie - dodaje.

Po zakończeniu wszystkich prac na trasie E59, pociągi będą mogły tu jeździć z prędkością do 160 km/h. Czas przejazdu najszybszych składów między Poznaniem i Szczecinem skróci się nawet o około 50 minut.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro