Reklama
Reklama

Archidiecezja poznańska ma nowego biskupa

fot. Archidiecezja poznańska
fot. Archidiecezja poznańska

O godzinie 15.00 w katedrze poznańskiej rozpoczęła się sakra biskupa Szymona Stułkowskiego. Głównym konsekratorem jest arcybiskup Stanisław Gądecki.

W maju papież Franciszek ogłosił, że nowym biskupem pomocniczym archidiecezji poznańskiej zostanie ksiądz Szymon Stułkowski, rektor Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Hasłem, które ma towarzyszyć posłudze nowego biskupa, będzie "Nazwałem Was przyjaciółmi" (Vos autem dixi amicos).

- W herbie biskupim znalazła się m.in. muszla z kroplami wody, symbol sakramentu chrztu świętego. Biskupowi Stułkowskiemu szczególnie bliskie jest przywiązanie do sakramentu chrztu św., który stanowi sakrament wprowadzenia do wspólnoty Kościoła. Hasło pochodzi z liturgii Eucharystii dnia nominacji biskupiej i wyraża zaufanie do słowa Bożego odczytywanego w Kościele na co dzień - informuje archidiecezja poznańska.

Biskup Stułkowski nie będzie już rektorem poznańskiego seminarium. Jego miejsce 1 lipca zajmie ksiądz Marcin Głowiński, z wykształcenia pedagog. Do tej pory nadzorował nauczanie religii w szkołach.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
54.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro