Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Już jest nowy rozkład jazdy na kolei: szybciej z Poznania do Warszawy

kk
niedziela, 9.06.2019 r.
godz. 12.55
kk | niedziela, 9.06.2019 r., godz. 12.55
Już jest nowy rozkład jazdy na kolei: szybciej z Poznania do Warszawy
fot. PKP PLK

W niedzielę zaczął obowiązywać letni rozkład jazdy pociągów.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

- W Gorzowie Wielkopolskim pierwszy pociąg pojechał po zmodernizowanej estakadzie. Na Dolnym Śląsku pasażerowie po 10 latach zmodernizowanymi torami pojechali pociągiem Lubin – Legnica do Wrocławia. Na bezpośrednie połączenie Warszawa – Poznań, bez objazdu przez Gniezno, wyjechały pierwsze pociągi ze stolicy Mazowsza i Wielkopolski - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK.

Z perspektywy Poznania najlepszą informacją jest skrócenie czasu podróży pomiędzy naszym miastem i Warszawą. Od niedzieli pociągi ponownie kursują przez Konin i Koło. Trasą jeżdżą wszystkie ekspresy PKP Intercity oraz składy TLK Zielonogórzanin, IC Gałczyński, TLK Paderewski, IC Barbakan. Pasażerowie mogą korzystać ze zmodernizowanych peronów m.in. w Podstolicach i Koninie, od niedzieli także w Kole. Czas podróży między Poznaniem i Warszawą skrócił się z 3 godzin i 40 minut o mniej więcej pół godziny. Docelowo podróż ma zajmować 2 godziny i 40 minut (prace modernizacyjne na trasie E20 wciąż trwają).

- Przypominamy, że przed podróżą warto sprawdzić rozkład. W niedziele i poniedziałek, 9 i 10 czerwca specjalni informatorzy są do dyspozycji pasażerów na największych dworcach w Polsce. Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów są także dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl oraz na stronach przewoźników - dodaje Siemieniec. 

Letni rozkład jazdy będzie obowiązywać do 31 sierpnia.

Reklama