Reklama

Baseny w Parku Kasprowicza już wypełnione wodą!

fot. PIM
fot. PIM

Na otwarcie obiektu trzeba jednak jeszcze trochę poczekać.

Tylko w głównym basenie o długości 50 metrów mieści się ponad 1500 metrów sześciennych wody. Zarówno ten basen, jak i znajdujący się obok basen ze zjeżdżalnią, są już wypełnione. W ubiegłym roku, przez 2,5 miesiąca na pływalni w Parku Kasprowicza pojawiło się ponad 80 tysięcy osób. Od zeszłego roku zaszły pewne zmiany. Ogrodzono teren, zamontowano ławki, pojawiły się nowe kasy. Zainstalowano także system automatycznego nawadniania roślin. Prace pochłonęły około 2 mln złotych.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Z basenów będzie można korzystać od 21 czerwca, a więc tuż po Bożym Ciele. Już wiadomo, że pływalnia będzie czynna co najmniej do końca sierpnia, ale być może, przy dobrej pogodzie, wykąpiemy się tutaj również we wrześniu. Obiekt będzie czynny w godzinach 9.00 - 20.00. Między 7.00 i 9.00 zaplanowano czas dla pływaków. Wtedy z basenu będą mogli korzystać tylko posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu.

Wstęp na basen będzie nieco droższy niż w ubiegłym roku. Jednorazowe wejście będzie kosztować 10 złotych i 5 złotych (normalny i ulgowy). Nowością będą bilety całodzienne umożliwiające wejście na teren pływalni, opuszczenie go, a następnie powrót. Koszt takich biletów to 15 i 8 złotych. Dzieci do lat 3 nie będą płacić za wejście. Zniżki wprowadzono m.in. dla seniorów i posiadaczy Karty Rodziny Dużej. Karnet 10 wejść dla pływaków będzie kosztować 80 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
-2℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro