Reklama
Reklama

Dyrektor poznańskiego ZOO z negatywną oceną prezydenta

Jak informuje "Głos Wielkopolski" władze miasta mają sporo zastrzeżeń wobec Ewy Zgrabczyńskiej.

Prezydent wystawił dyrektor poznańskiego ZOO negatywną okresową ocenę pracowniczą. Ocena pracy dyrektora ogrodu zoologicznego była oparta zarówno na wynikach przeprowadzonych kontroli, jak i obserwacjach poczynionych w trakcie bieżącej współpracy - tłumaczy w rozmowie z "Głosem Wielkopolskim" Joanna Żabierek, rzecznik urzędu miasta.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

Prezydent i jego współpracownicy krytycznie ocenili m .in. różne konflikty Zgrabczyńskiej - w tym z udziałem organów weterynaryjnych. Ponadto zwrócono też uwagę na skalę interwencji, które wpływały do magistratu odnośnie działalności dyrektora ZOO. Jak wylicza dziennik władze miasta negatywnie oceniły też politykę kadrową oraz umiejętności zarządzania zespołem przez dyrektor Zgrabczyńską. Zwrócono też uwagę na współpracę z Urzędem Miasta. Współpraca i kontakty z urzędem często odbiegały od powszechnie przyjętych standardów korespondencji służbowej, niejednokrotnie napotykano na problemy z uzyskaniem pełnych informacji. Zdarzały się też przypadki podważania podziału kompetencji w urzędzie i zależności służbowych - mówi gazecie Joanna Żabierek.

Zgrabczyńska odwołała się od negatywnej oceny, ale nieskutecznie - ocena została podtrzymana.

Dziennikarze "Głosu Wielkopolskiego" zwrócili się też z prośbą o komentarz do dyrektor ZOO- jak podkreślają - przez tydzień nie doczekali się odpowiedzi na zadane pytania, Dziś do sprawy na oficjalnym fanpage"u poznańskiego zoo na Facebooku odniosła się Ewa Zgrabczyńska. Jej zdaniem tekst zawiera "szereg informacji nieprawdziwych i krzywdzących".

Z pokorą przyjmuję wszelką krytykę, zawsze będę starała się naprawiać popełnione błędy, z uwagą wsłuchując się szczególnie w słowa zwierzchników. Hejty i pomówienia natomiast spływają po mnie jak woda po dobrze natłuszczonym futrze wydry. Tak po ludzku jestem dumna, że Ogród Zoologiczny w Poznaniu stał się perłą w koronie Miasta i zapraszam ciepło do odwiedzin, by osobiście zweryfikować efekty mojej i naszej, wyjątkowej załogi zoo, pracy - pisze dyrektor ZOO.

Ewa Zgrabczyńska wymienia też zasługi swojego zespołu dla poznańskiego ogrodu zoologicznego. Przez 3 ostatnie lata pracowaliśmy bez wytchnienia, by z kiepskich warunków i braku należytej dbałości o dobrostan zwierząt przejść do stworzenia im Domu - z najlepszą opieką, ponad 40 inwestycjami, modernizacjami i remontami oraz kapitalna ofertą edukacji przyrodniczej - pisze. Zyskaliśmy rekordy frekwencji (ponad pół miliona zwiedzających Nowe Zoo i prawie drugie tyle-Stare!) i dochodów - dodaje.

Dyrektorem poznańskiego zoo Ewa Zgrabczyńska jest od ponad trzech lat.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro