Reklama

Wykonawca rozbudowy ul. Unii Lubelskiej wybrany!

Wizualizacja | fot. PIM

Celem przetargu, który właśnie został rozstrzygnięty było wyłonienie wykonawcy prac przy rozbudowie ul. Unii Lubelskiej, na odcinku od ronda Żegrze do nowo projektowanej pętli tramwajowo-autobusowej oraz przebudowie tej ulicy na odcinku istniejącego układu drogowego w obrębie ulic Falistej i Obodrzyckiej.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu "Przebudowa trasy tramwajowej: Kórnicka - os. Lecha - rondo Żegrze wraz z budową odcinka od ronda Żegrze do ul. Unii Lubelskiej". Za najkorzystniejszą uznano ofertę dwóch firm - Tormel Sp. z o.o. z Komornik oraz Terlan Sp. z o.o. z Poznania. Za inwestycję miasto zapłaci ponad 49,5 mln zł. Na realizację inwestycji wybrany wykonawca będzie miał półtora roku od podpisania umowy.

ÓSMIOKLASISTO sprawdź swoje preferencje zawodowe-TEST ON-LINE. Gratis dla wszystkich wybierających profil medyczny. Warto poznać swoje zainteresowania, preferencje naukowe. Profesjonalne testy predyspozycji zawodowych.
REKLAMA

Do tego czasu na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ronda Żegrze do nowo projektowanej pętli tramwajowo-autobusowej powstanie torowisko wraz z siecią trakcyjną, pętla tramwajowo-autobusowa wyposażona w budynek ekspedycji, przystanki tramwajowe i autobusowe. Przebudowane zostaną istniejące oraz wybudowane nowe chodniki i drogi rowerowe, a także podziemna infrastruktura: kanalizacja deszczowa, wodociągowa, gazowa, cieplna, elektryczna i telekomunikacyjna. Powstanie system monitoringu wizyjnego, przebudowana zostanie sieć elektroenergetyczna wysokiego napięcia - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

W rejonie ulic Falistej i Obodrzyckiej na ul. Unii Lubelskiej przebudowany zostanie układ drogowy. Powstaną nowe przystanki autobusowe i system monitoringu wizyjnego - dodają.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w Wielkopolsce
17℃
10℃
Poziom opadów:
7.7 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.27 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro