Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Włamał się domu i... zamieszkał w nim. Grozi mu 10 lat więzienia

sk
czwartek, 6.06.2019 r.
godz. 20.00
sk | czwartek, 6.06.2019 r., godz. 20.00
Włamał się domu i... zamieszkał w nim. Grozi mu 10 lat więzienia
fot. Oliver Gruener/freeimages.com

Długą odsiadką może dla 42-latka zakończyć się zajęcie cudzego domu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa
Nieruchomość na terenie gminy Kościan stoi niezamieszkała, ale właściciel co pewien czas pojawia się na miejscu, żeby sprawdzić czy z domem wszystko jest w porządku. Pod koniec kwietnia spotkała go nietypowa niespodzianka: budynek nosił ślady zniszczeń.
 
- Zabezpieczony dom z pozostawionymi przedmiotami codziennego użytku stał się źródłem dochodu a także schronienia dla 42-latka. Jak się okazało mężczyzna z wnętrza domu ukradł różnego rodzaju narzędzia ogrodnicze, butle gazową z palnikiem, oraz wiele innych przedmiotów należących do właściciela. Później sprzedawał je w punkcie skupu złomu. Łączna wartość strat powstała w wyniku kradzieży wyniosła 2800zł - relacjonował asp. sztab. Radosław Nowak z policji w Kościanie.
 
Przez pewien czas mężczyzna mieszkał w okradanym domu. Dopuścił się wówczas m.in. wybicia szyb w kilku oknach czy zniszczenia pozostawionych we wnętrzu mebli. W tym przypadku straty oceniono na 4 tysiące złotych.
 
Sprawca usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem, a także uszkodzenia mienia, do których się przyznał. Grozi mu 10 lat więzienia.
Reklama