Reklama
Reklama

Kolejne zmiany w Warcie Poznań: dyrektor sportowy odszedł z klubu. Zieloni nadal bez trenera

Dawid Frąckowiak

Trwają zmiany w pionie sportowym Warty Poznań.

Klub z Drogi Dębińskiej wcześniej pożegnał trenera Petra Nemeca. Wciąż nie znamy nazwiska następcy Czecha, ale władze klubu prowadzą intensywne rozmowy z kandydatami i wkrótce wszystko powinno być już jasne.
W Warcie pożegnano się z Tomaszem Wichniarkiem, pełniącym od jesieni funkcję dyrektora zarządzającego. Znacznie gorszą wiadomością dla fanów Zielonych jest jednak odejście Dawida Frąckowiaka, o którym mówiło się od kilku tygodni, a które w środę znalazło potwierdzenie w oficjalnym komunikacie. Frąckowiak ma bowiem opinię bardzo pracowitego, posiada również świetne rozeznanie wśród piłkarzy niższych klas rozgrywkowych.
Były już dyrektor sportowy wraca do Mieszka Gniezno, którego opuścił pod koniec 2018 roku, tuż przed związaniem się z Wartą.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA

- Ogromny sentyment do macierzystego klubu i pozytywny klimat dla piłki nożnej, jaki panuje w Gnieźnie spowodował, że zdecydowałem się na powrót do Mieszka. Chcę tam dokończyć pracę, której nie było mi dane kontynuować po rundzie jesiennej minionego sezonu - tłumaczył na łamach oficjalnej witryny klubu.

Właściciel klubu, Bartłomiej Farjaszewski, planuje zatrudnienie nowego dyrektora sportowego. Dopiero po załatwieniu tej prawy i rozpoczęciu współpracy z trenerem można spodziewać się konkretnych ruchów w kierunku pozyskiwania zawodników. Na razie wiadomo, że przyszłości przy Drodze Dębińskiej nie mają m.in. Wojciech Fadecki czy Nikodem Fiedosiewicz.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
10.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro