Reklama

Oświadczenie rosyjskich śledczych o katastrofie smoleńskiej: winni piloci TU-154

fot. By See OTRS ticket for details. - Praca własna, CC BY-SA 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10266440

Rosyjski Komitet Śledczy wydał oświadczenie po oględzinach prezydenckiego Tupolewa.

Dokument, na który powołuje się RMF FM, zaznacza, że oględziny wykonano na lotnisku Siewiernyj w obecności polskich prokuratorów i ekspertów. Po raz kolejny przesłuchano również świadków katastrofy smoleńskiej.
Według Rosjan zebrany materiał jednoznacznie świadczy o błędach załogi, która podchodziła do lądowania w warunkach słabej widoczności. Podkreślono, że śledczy naszych sąsiadów nie mają co do tego wątpliwości.
Przedstawiciele polskiej prokuratury i żandarmerii wojskowej przebywali w Smoleńsku od 27 maja do 1 czerwca. Uzyskali oni dostęp m.in. do elementów konstrukcyjnych i agregatów samolotu.

Wrak TU-154 nadal znajduje się w hangarze na lotnisku Smoleńsk Północny. Rosjanie nadal odmawiają jego zwrotu, ponieważ twierdzą, że trwa śledztwo w sprawie katastrofy.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro