Reklama
Reklama

Stary Rynek: trwa porządkowanie nielegalnych szyldów

fot. Park Kulturowy / FB
fot. Park Kulturowy / FB

W lutym ubiegłego roku radni zdecydowali o wprowadzaniu na Starym Rynku i w jego okolicy Parku Kulturowego.

Zgodnie z uchwałą przyjętą przez radnych, na terenie objętym Parkiem Kulturowym obowiązuje zakaz reklamowania usług erotycznych i nagabywania przechodniów, ale nie tylko. Dzięki nowym przepisom poznański Stary Rynek ma być najbardziej reprezentacyjną częścią Poznania - bez szpecących i krzykliwych reklam czy szyldów. Jednolicie będą też musiały wyglądać ogródki gastronomiczne. Równocześnie w uchwale zapisano w jaki sposób można prowadzić remonty na tym terenie, a także w jakich miejscach można montować np. klimatyzatory.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


- Na ul. Wrocławskiej trwają prace nad demontażem nielegalnych szyldów. Przestrzeń Starego Miasta zmienia się każdego dnia, a efekty są widoczne gołym okiem. To dopiero początek! Doprowadzenie przestrzeni do stanu zgodnego z prawem to ciągły proces, a na efekty trzeba czasem poczekać. Walka o uporządkowaną przestrzeń miejską trwa - czytamy na FB Parku Kulturowego.

Jaki obszar obejmuje "park kulturowy"? To około 40 hektarów ograniczonych ulicami Solną, Wolnica, Małe Garbary, Garbary, placem Bernardyńskim, Podgórną i Alejami Marcinkowskiego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.50 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro