Reklama
Reklama

Warsztaty tanga dla par jednopłciowych odbędą się w Poznaniu. "Jeśli poznasz takie tango, prawdopodobieństwo uzależnienia od niego wynosi 99,9%"

fot. Queer Tango w ramach Poznan Pride Week 2019 / Facebook

Taneczny akcent pojawi się podczas tegorocznej edycji Pride Week. Poznań będzie pierwszym miastem, w którym odbędą się warsztaty queer tanga.

Lekcję pokazową queer tanga zorganizuje instruktor tanga z Poznania, Tomasz Sępowicz wraz z partnerem Dawidem Belachem, który prowadzi Poznańską Akademię Tańca. Chcemy zaprezentować przestrzeń socjalną kultury, jaką jest tańczenie jednego z najpiękniejszych i najbardziej zmysłowych tańców na świecie w nieco innej odsłonie. Queer milongi, festiwale i kursy tanga dla par nieheteronormatywnych są w innych krajach codziennością. Poznań jako pierwszy inicjuje taką odsłonę tanga, która może zaciekawić nie tylko nietypowym, ale również niepozostawiającym bez wrażeń obrazem - mówią organizatorzy warsztatów.

Wydarzenie odbędzie się 5 lipca. Oprócz podstawowych kroków będzie można także dowiedzieć się czym jest queer tango i jaką ma historię. Tango argentyńskie to zmysłowość, intymność, bliskość. Jeśli poznasz takie tango, prawdopodobieństwo uzależnienia od niego wynosi 99,9% - dodają Sępowicz. Podczas Pride Week będziecie mieli możliwość zasmakować czegoś niepowtarzalnego. Nie opiszemy Wam tego w słowach, trzeba przyjść i doświadczyć - kończą.

W Polsce nasze miasto jest pierwszym i obecnie jedynym, w którym pojawiła się możliwość tańczenia tanga w wersji queer. Aby wziąć udział w lekcji pokazowej nietrzeba mieć partnera lubpartnerki. Organizatorzy warsztatów zapewniają, że jeśli znajdą się chętni jesienią zorganizowany zostanie regularny kurs.

Na warsztaty można się zapisywać w Poznańskiej Akademii Tańca.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
10.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro