Reklama

Joanna Schmidt zmieniła nazwisko. Teraz to Joanna Mihułka

Posłanka z Poznania wróciła do panieńskiego nazwiska.

Jak podaje portal o2.pl, do zmiany nazwiska doszło niedawno. Jeszcze w złożonym 30 kwietnia oświadczeniu majątkowym posłanka podpisywała się jako Joanna Schmidt. Tymczasem na stronie internetowej Sejmu, na liście posłów Teraz!, figuruje już jako Joanna Mihułka. Nazwisko Schmidt nosiła po mężu, z którym rozwiodła się trzy lata temu. W rozmowie z portalem posłanka przyznała, że jej rodzice bardzo się cieszą z powrotu do panieńskiego nazwiska córki. Dlaczego dopiero teraz dokonała zmiany? - To nie jest pierwsza rzecz po rozwodzie, o której się myśli - wyjaśniła.

Przypomnijmy, że Joanna Schmidt dostała się do Sejmu w 2015 roku z okręgu poznańskiego uzyskując najlepszy wynik wśród kandydatów - ponad 35 tysięcy głosów. Startowała z listy Nowoczesnej. W ubiegłym roku odeszła z partii. Obecnie tworzy wraz z Ryszardem Petru, swoim życiowym partnerem, Teraz!.

W maju posłowie zgodzili się na uchylenie immunitetu Joanny Mihułki. Posłanka ma odpowiedzieć za wwiezienie na teren Sejmu dwóch osób w bagażniku samochodu osobowego. Chodzi o członków Obywateli RP, którym w lipcu ubiegłego roku zawieszono prawo wstępu do budynków sejmowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
4.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro