Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
26 13
Reklama

Joanna Schmidt zmieniła nazwisko. Teraz to Joanna Mihułka

kk
środa, 5.06.2019 r.
godz. 13.44
kk | środa, 5.06.2019 r., godz. 13.44
Joanna Schmidt zmieniła nazwisko. Teraz to Joanna Mihułka

Posłanka z Poznania wróciła do panieńskiego nazwiska.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
25°C 1016 hPa
JUTRO
pogoda
26°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
26°C 1020 hPa

Jak podaje portal o2.pl, do zmiany nazwiska doszło niedawno. Jeszcze w złożonym 30 kwietnia oświadczeniu majątkowym posłanka podpisywała się jako Joanna Schmidt. Tymczasem na stronie internetowej Sejmu, na liście posłów Teraz!, figuruje już jako Joanna Mihułka. Nazwisko Schmidt nosiła po mężu, z którym rozwiodła się trzy lata temu. W rozmowie z portalem posłanka przyznała, że jej rodzice bardzo się cieszą z powrotu do panieńskiego nazwiska córki. Dlaczego dopiero teraz dokonała zmiany? - To nie jest pierwsza rzecz po rozwodzie, o której się myśli - wyjaśniła.

Przypomnijmy, że Joanna Schmidt dostała się do Sejmu w 2015 roku z okręgu poznańskiego uzyskując najlepszy wynik wśród kandydatów - ponad 35 tysięcy głosów. Startowała z listy Nowoczesnej. W ubiegłym roku odeszła z partii. Obecnie tworzy wraz z Ryszardem Petru, swoim życiowym partnerem, Teraz!.

W maju posłowie zgodzili się na uchylenie immunitetu Joanny Mihułki. Posłanka ma odpowiedzieć za wwiezienie na teren Sejmu dwóch osób w bagażniku samochodu osobowego. Chodzi o członków Obywateli RP, którym w lipcu ubiegłego roku zawieszono prawo wstępu do budynków sejmowych.

Reklama