Reklama

Od początku czerwca na wielkopolskich drogach zginęło 8 osób. Policja zapowiada akcję "Zero tolerancji"

Śmiertelne potrącenie przez pociąg w powiecie złotowskim | fot. KP PSP Złotów
Śmiertelne potrącenie przez pociąg w powiecie złotowskim | fot. KP PSP Złotów

Mamy 5 dzień miesiąca, a policyjne statystyki już są fatalne.

Do pierwszego wypadku doszło 1 czerwca około 7.00 rano na terenie powiatu gnieźnieńskiego. W wyniku zderzenia auta i motoru zginął motocyklista. Dzień później samochód osobowy wjechał pod pociąg na terenie powiatu złotowskiego. Zginęły dwie osoby. 3 czerwca w powiecie nowotomyskim zginął kierowca auta, który podczas manewru omijania zderzył się z innym samochodem.

Najtragiczniejszy okazał się 4 czerwca. We wtorek około 3.00 nad ranem w powiecie gostyńskim zginął kierowca samochodu osobowego, który uderzył w drzewo. Chwilę później w powiecie międzychodzkim bus potrącił kierowcę ciężarówki wymieniającego koło w pojeździe. Mężczyzna zmarł na miejscu. Przed 5.00 rano w powiecie konińskim zginął natomiast motorowerzysta, który zderzył się z samochodem ciężarowym. We wtorek wieczorem doszło też do wypadku z udziałem traktora. Zmarła prowadząca go kobieta. Okazało się jednak, że uderzyła w drzewo w wyniku zasłabnięcia - nie zginęła więc w wyniku wypadku drogowego. Niestety to wciąż nie koniec. W środę rano na terenie Odolanowa samochód osobowy śmiertelnie potrącił 18-letnią rowerzystkę.

Od 1 stycznia do końca maja w Wielkopolsce doszło do 1314 wypadków drogowych, w których zginęło 110 osób, a blisko 1500 zostało rannych. Dla porównania, w analogicznym okresie ubiegłego roku ofiar wypadków było o 29 mniej, a rannych o prawie 200 mniej. W całym kraju statystyki są dużo gorsze niż przed rokiem.

- Mając na uwadze pogarszający się stan bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach policja koncentruje swoje działania w rejonach o największym zagrożeniu - informują funkcjonariusze. Pod koniec maja przeprowadzono dwa razy akcję "Prędkość - Zero tolerancji". Tylko 31 maja w Poznaniu, Kaliszu, Ostrzeszowie, Ostrowie Wlkp. i Krotoszynie, przez pięć godzin, ujawniono 896 wykroczeń (614 to przekroczenie prędkości), zatrzymano 13 praw jazdy i 84 dowody rejestracyjne.

Kolejne działania w ramach akcji "Prędkość - Zero tolerancji" odbywają się w środę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
8℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
44.49 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro