Reklama

Pracownicy Amazon grożą strajkiem: "przedstawiliśmy trzy żądania, których Amazon nie potraktował poważnie"

fot. Maciej Kopiński
fot. Maciej Kopiński

Związki zawodowe działające w Amazon nadal żądają podwyżek, zmniejszenia tempa pracy i stabilnych umów.

- Amazon w ogóle nie bierze pod uwagę głosu pracowników, na rokowaniach było to wyraźnie widać. Nasze żądania zostały zlekceważone. Tymczasem, tempo pracy rośnie jak szalone, ludzie co tydzień dostają negatywne oceny nawet jak wyrabiają 99,8% normy. Załoga jest oburzona, traktują nas jak roboty. Wymagania Amazona ciągle rosną, czego ludzie nie odczuwają przy wypłatach - mówi Natalia Skowrońska, ze związku Inicjatywa Pracownicza w Amazon Fulfillment Poland.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


Pracownicy chcą, by podobnie jak we Francji czy w Niemczech, pracownicy w Polsce mogli pracować krócej i lżej, a przy tym za stawki, które pozwolą im na życie na wyższym poziomie. - Amazon zatrudnia w Polsce kilkanaście tysięcy pracowników. Jako taki duży pracodawca ustala płace na podstawie swojego własnego widzi-mi-się. Dla firmy poziom wynagrodzeń nie jest elementem zbiorowego prawa pracy więc uważa, że może pomijać związki. Nie zgadzamy się na taką politykę. Dlatego przechodzimy do kolejnego etapu sporu zbiorowego - mówi Łukasz Budzyński, ze związku NSZZ Solidarność w Amazon Fulfillment Poland.

Już na początku maja pisaliśmy o rozpoczynającym się w Amazon sporze zbiorowym. Do dziś "kryzysu" nie udało się zażegnać, dlatego pracownicy podejmują kolejne kroki. W maju Marta Rzetelska z Amazon Poland tłumaczyła: Amazon stworzył dotychczas ponad 14 000 stałych, dobrych miejsc pracy w Polsce. Osobom zatrudnionym zapewniamy konkurencyjne wynagrodzenie i jedne z najlepszych w branży benefitów oraz możliwości rozwoju zawodowego. Niezmiennie skupiamy się na bezpośrednim dialogu z naszymi pracownikami, co jest najskuteczniejszym sposobem szybkiego reagowania na ich potrzeby.Zachęcamy wszystkich, którzy chcą na własne oczy przekonać się jakie warunki pracy stworzyliśmy do odwiedzenia polskich Centrów Logistyki E-Commerce, wystarczy zapisać się na zwiedzanie na naszej stroniewww.zwiedzanieamazon.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. Między innymi dla Poznania i powiatu ostrzeżenia drugiego stopnia!
28℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
5.59 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro