Reklama
Reklama

Główna: nieszczepiony pies pogryzł kobietę

Do zdarzenia doszło w tym rejonie | fot. Google Street View
Do zdarzenia doszło w tym rejonie | fot. Google Street View

Na miejsce trzeba było wezwać karetkę.

Patrol straży miejskiej zauważył na ulicy Głównej kłótnię kobiety i mężczyzny. - Okazało się, że kobieta została pogryziona przez luzem biegającego dużego psa, mieszańca owczarka niemieckiego. Konieczna była interwencja zespołu ratownictwa medycznego i policji. Strażnicy do czasu przyjazdu karetki udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej, a mężczyźnie nakazali natychmiastowe zapięcie psa na smycz, co uczynił - wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik straży miejskiej.

W trakcie interwencji, do strażników podeszli mieszkańcy okolicy skarżąc się, że pies regularnie biega po okolicy bez nadzoru właściciela. Ustalono, że mężczyzna ma jeszcze jednego czworonoga. - Od ponad roku psy nie posiadały aktualnych obowiązkowych szczepień - dodaje.

Właściciel zwierząt był pod wpływem alkoholu, dlatego trafił do Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych. Psy natomiast przetransportowano do Schroniska dla zwierząt. - Poszkodowana kobieta, po opatrzeniu rany odmówiła dalszej pomocy i oddaliła się. Na właściciela psów nałożono dwa mandaty karne - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.24 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro