Reklama
Reklama

6 lipca Marsz Równości: homoseksualiści będą mogli przebadać się w kierunku zakażenia HIV

Ubiegłoroczny Marsz Równości | fot. Halina P.

Tylko w ubiegłym roku w Polsce odnotowano blisko 1300 nowych zakażeń HIV.

- W większości przypadków nie zarejestrowano drogi transmisji wirusa, ale z doświadczeń organizacji prowadzących Punkty Konsultacyjno-Diagnostyczne wynika jasno, że wśród osób seropozytywnych jest wielu mężczyzn mających seks z mężczyznami (MSM) - wyjaśniają organizatorzy akcji ze Społecznego Komitetu ds. AIDS "Społeczność MSM się testuje".

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


6 lipca, w dniu odbywania się w Poznaniu Marszu Równości, w starym korycie Warty w pobliżu KontenerART, stanie van, w którym będzie można zrobić szybki test na podstawie próbki krwi z palca. Prowadzona tam również będzie edukacja na temat HIV. - Udostępniona też będzie nowość w Polsce: możliwość rejestracji swojego numeru w systemie SMS-owym automatycznie przypominającym o wykonaniu testu na HIV co 3, 6 lub 12 miesięcy - dodają.

- Znaczenie testowania w kierunku HIV jest nie do przecenienia. Wbrew niektórym opiniom nie pokonaliśmy jeszcze tej epidemii. Liczba osób HIV+ nieustannie rośnie. W Polsce dziennie o zakażeniu dowiadują się średnio 3-4 osoby. Wielu innych żyje w nieświadomości, nie poddaje się terapii, może zakazić partnerów i ryzykuje AIDS - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Turkusowa woda w pilskim kąpielisku
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
18.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro