Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
30 19
Reklama

Poznaniacy chcą stworzyć grę o Papieżu Polaku. "Będzie można zachęcać zakonnice do zrzucenia habitu"

kk
wtorek, 4.06.2019 r.
godz. 11.32
kk | wtorek, 4.06.2019 r., godz. 11.32
Poznaniacy chcą stworzyć grę o Papieżu Polaku. Będzie można zachęcać zakonnice do zrzucenia habitu
fot. polakpotrafi.pl

„Karol Wojtyła: Totus Tuus” ma być grą w stylu Visual Novel utrzymaną w estetyce japońskiej mangi.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
27°C 1019 hPa
JUTRO
pogoda
30°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
33°C 1010 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Za pomysłem stworzenia gry „pielęgnującej pamięć o wielkim rodaku” stoi poznańska firma Mobinet Games. - Jako młody ksiądz z Krakowa i Wadowic prowadź ewangelizację, pomagaj innym w dokonaniu dobrych wyborów i stawaj przed licznymi dylematami moralnymi, jakie życie stawiało przed księdzem Wojtyłą. To twoja historia i ty ją tworzysz. Pamiętaj, że każdy twój wybór przyniesie konsekwencje w przyszłości - zaznaczają pomysłodawcy.

Gra będzie przedstawiać losy młodego Karola Wojtyły, jeszcze przed przyjęciem święceń kapłańskich. Ponieważ gra ma mieć aż 8 zakończeń, Wojtyła wcale nie będzie musiał zostać papieżem. Wszystko będzie zależało od decyzji podejmowanych w trakcie rozgrywki. Ze screenów udostępnionych w internecie wynika, że Wojtyła będzie stawał przed wieloma dylematami: m.in. będzie mógł zachęcać zakonnice do zrzucania habitu, a także wybrać się z atrakcyjną blondynką na… kremówki w Krakowie.

Gra, jeśli powstanie, ma zostać udostępniona za darmo. - Zależy nam na tym, aby katolicki przekaz mógł dotrzeć do każdego, a wiedza o Kościele mogła się upowszechniać. Z tego samego powodu możecie wpłacać dowolną kwotę, jaką uznacie za godną wsparcia projektu! (Model ten znany jest także w kręgach chrześcijańskich jako „Co łaska”.) - tłumaczą autorzy koncepcji.

Na portalu polakpotrafi.pl trwa zbiórka 25 000 złotych na przygotowanie gry. Wesprzeć zbiórkę możesz TUTAJ.

Reklama