Reklama
Reklama

Pl. Wolności: transmisję rocznicowych uroczystości z Gdańska ogląda... 1 osoba

fot. Przemysław Kwiatkowski
fot. Przemysław Kwiatkowski

O godzinie 10.00 na telebimie rozstawionym na placu Wolności rozpoczęła się transmisja uroczystości z Gdańska.

4 czerwca świętujemy 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów. W Gdańsku są prezydenci, burmistrzowie i wójtowie z całego kraju. Pomysłodawcą obchodów był Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska zamordowany w styczniu.

Poznań połączył się z Gdańskiem za pośrednictwem dużego telebimu, który ustawiono na pl. Wolności. Urzędnicy zachęcali, by pojawić się na placu i wspólnie oglądać uroczystości. Transmisja rozpoczęła się o 10.00 i... nie przyciągnęła tłumów. Przekaz z Gdańska chwilę po 10.00 oglądała jedna osoba.

W uroczystościach wezmą udział m.in. Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Około 13.30 zaplanowano wykład prof. Andrzeja Friszkego. - O początku nowej Europy rozmawiać będą: Bogdan Lis, Władysław Frasyniuk, Grażyna Staniszewska, Zbigniew Janas, Henryk Wujec, Ludwika Wujec i Małgorzata Niezabitowska. Ok. godz. 16.00 o wykluczonych i zapomnianych przypomną: David Ost, Michał Buchowski, Sylwia Chutnik, Ryszard Bugaj, Adam Bodnar, Jan Kubik i Przemysław Wielgosz - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Na godzinę 12.00 zaplanowano odśpiewanie hymnu na placu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro