Reklama
Reklama

Wyłączą sygnalizację świetlną na nowym rondzie Żegrze. Ale tylko "na chwilę"

fot. PIM
fot. PIM

Kierowcy poruszający się przez rondo Żegrze skarżą się, że po modernizacji i uruchomieniu nowych sygnalizatorów, tworzą się tutaj korki.

Poznańskie Inwestycje Miejskie właśnie poinformowały, że zakończyły się pierwsze testy sygnalizacji na przebudowanym rondzie. - Przeprowadzone prace pozwoliły na weryfikację programu jej działania i wprowadzenie pierwszych korekt, mających na celu optymalizację czasu przejazdu pojazdów przez rondo. Kolejne testy z udziałem wszystkich przewidzianych uczestników ruchu i uruchomienie sygnalizacji zaplanowano wstępnie na koniec wakacji, czyli w okresie, w którym planowane są próbne przejazdy tramwajów na rondzie i Górnym Tarasie Rataj - informuje PIM.

Do końca wakacji kierowcy będą mogli jeździć przez rondo bez obaw o to, że będą się tu tworzyć korki spowodowane działaniem świateł. - Sygnalizacja będzie emitowała jedynie żółte, pulsujące światło, ostrzegające o utrudnieniu ruchu oraz nakazujące zachowanie szczególnej ostrożności. To szczególnie istotne nie tylko dla pojazdów, ale też dla pieszych, którzy po modernizacji mogą poruszać się wygodniej - pasami na powierzchni jezdni, a nie jak przedtem - tunelem - dodaje.

Do czasu uruchomienia sygnalizacji, kierowcy będą mogli korzystać na rondzie z jednego pasa ruchu z dodatkowymi pasami na wlotach z ul. Żegrze i Hetmańskiej, które umożliwiają skręt w prawo. - Zainstalowana infrastruktura sygnalizacji zostanie wykorzystana w tym czasie do zbierania informacji na temat rzeczywistych potoków ruchu na poszczególnych wlotach na rondo. Informacje te wraz testami, w których udział wezmą wszyscy uczestnicy ruchu, pozwolą na dalszą optymalizację programu sygnalizacji i zapewnienie bezpieczeństwa pojazdów poruszających się po wszystkich pasach ronda - kończy PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.78 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro