Reklama
Reklama

Ojciec i syn topili się w stawie. 7-latek walczy o życie, ojciec nie przeżył

Zdjęcie ilustracyjne | fot. kpt. Marcin Rosik / KW PSP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. kpt. Marcin Rosik / KW PSP

O tragedii pisaliśmy już w niedzielę.

Znamy więcej szczegółów. Do zdarzenia doszło w miejscowości Jędrzejewo pod Czarnkowem, w stawie na terenie byłej żwirowni. Około 30-letni mężczyzna topił się w akwenie ze swoim 7-letnim synem. Służby zostały powiadomione przez świadków. Gdy na miejscu pojawili się strażacy, ojciec znajdował się już na brzegu - wyciągnięto go z wody. Mimo długiej resuscytacji, nie udało się przywrócić u niego czynności życiowych. Strażacy odnaleźli w wodzie i wyciągnęli z niej 7-latka. W tym przypadku resuscytacja okazała się skuteczna.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Jak już wcześniej informowaliśmy, dziecko przetransportowano śmigłowcem LPR do poznańskiego szpitala. Przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii. Lekarze oceniają stan małego pacjenta jako bardzo ciężki. Okoliczności wypadku są obecnie wyjaśniane przez policję pod nadzorem prokuratury.

Najbliższe dni będą upalne. Już teraz apelujemy o rozwagę podczas odpoczynku nad wodą. Tylko w niedzielę w Polsce utopiło się 6 osób, a lato dopiero przed nami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro