Reklama
Reklama

Duże korki na A2: nie można zjechać na węźle Poznań Luboń

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Od soboty zamknięta jest łącznica zjazdowa z kierunku Warszawy na węźle Poznań Luboń.

W poniedziałek wielu kierowców najwidoczniej nie spodziewało się takich zmian w organizacji ruchu, przez co na trasie w stronę Świecka tworzą się spore korki. Kierowcy, którzy jadą od strony Warszawy i chcieli zjechać na węźle Poznań Luboń z trasy, muszą dojechać aż do węzła Poznań Komorniki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Niestety poranny szczyt komunikacyjny nie ułatwia tu życia kierowcom. Korek w stronę Świecka zaczyna się już przed węzłem Poznań Krzesiny. Dodatkowo zakorkowała się trasa S11 od strony Kórnika. Korek zaczyna się przed Koninkiem i ciągnie się do A2. Źle jest także na wylotówce z Poznania - ulica Krzywoustego korkuje się już za wiaduktem Franowo.

Łącznica na węźle Poznań Luboń ma być zamknięta do wtorku, 4 czerwca. - W tym czasie prowadzone będą prace poszerzenia tej łącznicy. Cały czas zamknięta jest łącznica wjazdowa w kierunku Świecka na tym węźle - informuje Autostrada Wielkopolska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
66.63 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro