Reklama
Reklama

Poznań ma nowy neon: "Wolność"

fot. Urząd Miasta
fot. Urząd Miasta

Rozświetlono go w niedzielę wieczorem na budynku Arkadii.

Neon pojawił się tutaj w ramach świętowania 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się w czerwcu 1989 roku. Napis "Wolność" nawiązuje do historycznego neonu, który kiedyś był umieszczony na Arkadii, a przedstawiał trykające się koziołki. Konstrukcja nowego neonu została przygotowana w poznańskiej firmie.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA


Napis rozświetlono w niedzielę po koncercie donGURALesko, który odbył się na Placu Wolności. - Plac, na którym jesteśmy, od stu lat, od czasów zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego kojarzy nam się z wolnością - podkreślał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania w niedzielę. - Ale wolność nie jest nam dana raz na zawsze. Od 30 lat możemy się nią cieszyć. Korzystajmy z niej, bierzmy udział w wyborach. Neon, który za chwilę rozbłyśnie, niech nam przypomina o mądrym korzystaniu z wolności - dodał.

Pomysłodawcą stworzenia neonu jest Kamil Kłopocki, a projekt przygotowała Anna Jęchorek.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro