Reklama

Wartostradą aż do Lubonia? Rozstrzygnięto przetarg na przygotowanie koncepcji

fot. PIM
fot. PIM

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z Poznania będzie można dostać się do Lubonia Wartostradą.

Miasto otworzyło oferty złożone w przetargu na "Opracowanie wielobranżowej koncepcji trasy pieszo-rowerowej Wartostrada w Poznaniu na południe w kierunku Dębiny". Nie oznacza to, że inwestycja jest przesądzona, ale wykonano pierwszy krok, by trasę wybudować.
- Koncepcja będzie obejmować odcinek od ulicy Hetmańskiej (most Przemysła I) do granicy Poznania i Lubonia - mówi Rafał Brzeziński z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Trasa przebiegałaby po zachodnim brzegu Warty, przy ujęciu wody na Dębinie, pod autostradą A2 i dochodziłaby aż do granicy z Luboniem w rejonie ulicy Rzecznej. - Koncepcja ma wyjaśnić m.in. jakie rozwiązania techniczne należałoby tu zastosować. Część trasy znajdowałaby się na terenach zalewowych, wszystko trzeba wziąć pod uwagę - dodaje. To z koncepcji dowiemy się również jakie mogłyby być koszty takiej inwestycji, a tym samym czy jest szansa na realizację Wartostrady na tym odcinku. Jeśli okaże się, że nie ma przeciwwskazań, po przygotowaniu koncepcji odbędą się konsultacje z mieszkańcami. Dopiero kolejnym krokiem jest przygotowanie projektu i realizacja prac.
- Zgłosiły się dwie firmy zainteresowane przygotowaniem koncepcji. W tej chwili ich oferty są analizowane pod względem formalnym. Po zakończeniu procedury wybrany zostanie zwycięzca, który będzie mieć 7 miesięcy od momentu podpisania umowy na przygotowanie koncepcji - wyjaśnia Brzeziński. Koncepcja powinna więc być gotowa na początku przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
33 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro