Reklama
Reklama

Poznańskie CBA zatrzymało 4 przedsiębiorców za wystawienie fikcyjnych faktur na ponad 10 milionów złotych

Zdjęcie ilustracyjne | fot. CBA

Wszyscy przedsiębiorcy pochodzą z terenu województwa wielkopolskiego.

Trzy z czterech osób zostały zatrzymane przez agentów poznańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego na gorącym uczynku. Zatrzymania, to efekt operacji specjalnej. 4 przedsiębiorców z terenu woj. wielkopolskiego zaoferowało wystawienie i sprzedaż fikcyjnych faktur VAT, które opiewały na ponad 10 milionów złotych. W zamian żądali łapówki na ponad 1400000 złotych - informuje Wydział Komunikacji Społecznej, CBA.

Podejrzani proponowali zawarcie poświadczającej nieprawdę umowę pożyczki na kwotę 12 milionów złotych. Fikcyjna umowa miała na celu wprowadzenie do obrotu gospodarczego pieniędzy pochodzących zpopełnienia przestępstw, głównie z wyłudzeń podatku VAT. Za wystawienie takiej umowy pożyczki oczekiwali prowizji blisko 1,5 miliona złotych - dodaje.

Agenci CBA przeszukali już mieszkania zatrzymanych a także ich firmy i biura rachunkowe. Zabezpieczono dokumentację, nośniki danych i dane elektroniczne związane z przestępczym procederem zatrzymanych osób. Zatrzymani przedsiębiorcy trafią do Prokuratury Krajowej w Poznaniu, tam usłyszą zarzuty.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
13℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.41 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro