Reklama
Reklama

Lech zgodził się, żeby Warta grała na stadionie przy Bułgarskiej

fot. Michał Nadolski
fot. Michał Nadolski

Niewykluczone, że Warta Poznań będzie rozgrywać swoje mecze na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.

O sprawie jako pierwsza poinformowała poznańska "Gazeta Wyborcza". PZPN nie chciał przyznać Warcie licencji na grę przy Drodze Dębińskiej, bo miejsce to nie spełnia wymagań licencyjnych. Najważniejszym "brakiem" jest brak instalacji sztucznego oświetlenia. Choć miasto i klub zobowiązali się, że oświetlenie w obiekcie zamontują do października, to PZPN był nieugięty, bo rozgrywki Fortuna I Ligi ruszą w lipcu.
Warta chciała ponownie wynająć obiekt w Grodzisku Wielkopolskim, jednak PZPN zmienił przepisy i kluby nie mogą grać w innym mieście, o ile w ich macierzystym jest inny stadion spełniający wymogi. W Poznaniu wszystkie wymogi PZPN spełnia stadion miejski przy Bułgarskiej.
To rozwiązanie jest jednak bardzo drogie. Choć przedstawiciele obu klubów uzgodnili preferencyjne warunki finansowe, to wedle Gazety Wyborczej, nadal korzystanie ze stadionu miejskiego przy Bułgarskiej może kosztować Wartę 1,5-2 mln złotych rocznie. To połowa obecnego budżetu klubu. Niemniej jednak samo podpisanie umowy pozwoliło na otrzymanie licencji przez Wartę. Czy faktycznie to przy Bułgarskiej grać będą Zieloni? Nie jest to przesądzone. Warta nadal stara się o warunkową zgodę na rozgrywanie meczów w Ogródku. Jeśli takiej definitywnie nie otrzyma, grać będzie na stadionie miejskim przy Bułgarskiej, a w pokryciu kosztów postara się pomóc miasto.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.81 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro