Reklama
Reklama

Na budynku Arkadii pojawi się nowy neon z napisem "Wolność"

fot. Urząd Miasta

Neon zostanie rozświetlony w najbliższą niedzielę.

Trwa montaż nowego poznańskiego neonu. Pomysłodawcą akcji jest Kamil Kłopocki, a projekt przygotowała Anna Jęchorek. Napis "Wolność" będzie nawiązywał do historycznego neonu, który kiedyś był umieszczony na Arkadii, a przedstawiał trykające się koziołki. Konstrukcja nowego neonu została przygotowana w poznańskiej firmie.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 30 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

- Kluczowa w całej koncepcji jest symbolika neonu. Ostatnie blisko 4 lata to czas protestów poznaniaków, które odbywały się właśnie na Placu Wolności. Neon nawiązuje do tych demonstracji i symbolizuje nasze przywiązanie do szeroko rozumianej idei wolności. Stanowi też wyraz sprzeciwu poznaniaków wobec ataku na wartości demokratyczne w ogóle - wyjaśnia Kłopocki.

Pierwszy raz neon rozbłyśnie 2 czerwca o 21.45, po koncercie donGURALesko. To część obchodów rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów, które odbyły się 30 lat temu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
0.00 μg/m3
Zobacz pogodę na jutro