Reklama
Reklama

Nowoczesna Klinika Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu potrzebuje wsparcia

Zosia | fot. siepomaga.pl

Trwa zbiórka pieniędzy na "Waleczne Serca" - doposażenie oddziału, na którym mali pacjenci walczą o życie.

- Czasem małe, chore serduszko wywiesza białą flagę, krzycząc ostatkiem sił z rozpaczy:przepraszam mamo, nie mam już siły, nie daję rady... Wtedy rozpacz przebija zdrowe dorosłe serca na wskroś, przynosząc pustkę i niedowierzanie. Bo śmierć jest niesprawiedliwie trudnym przeciwnikiem. Dlatego musimy tym Wojownikom pomóc! Musimy zrobić wszystko, żeby uratować Waleczne Serca - apelują organizatorzy zbiórki na doposażenie Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu.

#peselniemaznaczenia #wonderlandpolska Mezoterapia mikroigłowa w salonach Wonderland -20% tylko do 30 maja! Salon Wonderland Centrum Handlowe ETC Swarzędz Zarezerwuj już teraz -> www.wonderland.pl
REKLAMA

Zbiórka trwa na portalu siepomaga.pl TUTAJ. Do tej pory uzbierano ponad 30 tysięcy złotych, ale potrzeba jeszcze blisko pół miliona. - Waleczne Serca biją się o życie. Ze łzami w oczach i ze smoczkiem w buzi wjeżdżają na arenę nierównej walki, choć powinny słodko spać w swoich łóżeczkach. W nagrodę otrzymują medal za odwagę - grube blizny. Pamiątkę, przypominającą o poświęceniu i o ludziach, którzy mieli dość siły, żeby nie przejść obojętnie, tylko pomóc - dodają i zachęcają, by z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przekazać wypracowaną przez siebie dniówkę na zbiórkę. Akcję wspierają gwiazdy - m.in. Cezary Pazura, Marzena Rogalska, Katarzyna Dowbor czy Anna Lewandowska.

To już ostatnia prosta przed otwarciem nowoczesnego Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera przy ulicy Szpitalnej. Pieniądze na wielką inwestycję pochodziły z Ministerstwa Zdrowia (58 mln zł), ale też od darczyńców (3 mln zł uzbierane w 20 lat!), dzięki działaniom stowarzyszenia Nasze Serce, które funkcjonuje przy szpitalu. W nowym obiekcie lekarze i mali pacjenci będą mieć do dyspozycji nie 150 (jak obecnie), a aż 1000 metrów kwadratowych. Znajdą się tu 23 miejsca dla dzieci. Lepsze warunki będą mieć też rodzice - nie będą już musieli spać na karimatach. Do dyspozycji dostaną rozkładane fotele. Ale udogodnień i nowoczesnych rozwiązań jest znacznie więcej.

Mali pacjenci mają się przenieść do nowego obiektu w drugiej połowie tego roku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gdzie ta wiosna? Od deszczu odpoczniemy dopiero w niedzielę
12℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.19 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro