Reklama

Na ulicy Szkolnej zlikwidowano postój taksówek: nie wszyscy są zadowoleni

fot. FB Ulica Wrocławska - Poznań
fot. FB Ulica Wrocławska - Poznań

Już w ubiegłym roku policja zaproponowała przeniesienie postoju taksówek z ulicy Szkolnej na Paderewskiego w rejonie Starego Rynku.

Na sąsiedztwo postoju na ul. Szkolnej skarżyli się m.in. mieszkańcy. W nocy, gdy zapotrzebowanie na taksówki na Starym Mieście jest największe, było tam głośno, a często panował również komunikacyjny chaos. Taksówki ustawiały się poza postojem, zajmowały "zwykłe" miejsca parkingowe, przez co mieszkańcy nie mieli gdzie zostawiać swoich aut. Utrudniony był tu także przejazd.

- Po prawie roku uzgodnień i biurokratycznych przepychanek zlikwidowano postój TAXI na ul. Szkolnej. Uzyskane w ten sposób miejsca postojowe trafiły do puli SPP - informują prowadzący fanpage Ulica Wrocławska na Facebooku.

Mieszkańcy się cieszą, ale mniej zadowoleni są taksówkarze. W tej sprawie napisał do nas czytelnik. - Dlaczego zostało zabrane miejsce postojowe dla TAXI na ulicy Szkolnej? Czyżby na pierwszym miejscu w Poznaniu mają być przewoźnicy na tę chwilę nielegalni? Dlaczego piszecie cały czas na taksówkarzy stojących na dworcu, a nie piszecie o problemie zablokowania non stop ulicy Podgórnej, gdzie nie ma przejazdu dla tramwajów, jak i samochodów. Dlaczego w tym miejscu władze nie reagują - pisze Witold. Na potwierdzenie przysyła zdjęcie z ulicy Podgórnej, na którym widać auta stojące po dwóch stronach ulicy, być może w oczekiwaniu na klientów. Być może, bo dopiero kontrola służb mogłaby wykazać czy rzeczywiście są to użytkownicy Ubera.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
8.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro