Reklama
Reklama

Park Kasprowicza: wiadomo, kiedy otworzą Pływalnię Letnią

fot. Adam Ciereszko
fot. Adam Ciereszko

Będzie to drugi sezon zmodernizowanego basenu w parku Kasprowicza.

21 czerwca otwarta zostanie Pływalnia Letnia na terenie parku Kasprowicza. Obiekt przeszedł gruntowną modernizację i w ubiegłym roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem poznaniaków. Ze względu na tłumy zdecydowano się nawet wydłużyć godziny otwarcia obiektu. Przez 2,5 miesiąca pojawiło się tutaj ponad 80 tysięcy osób.

Już kilka dni temu informowaliśmy, że po zakończeniu poprzedniego sezonu na pływalni przeprowadzono kolejne prace modernizacyjne - m.in. ogrodzono teren, zamontowano ławki, pojawiły się nowe kasy. Pojawił się tu także system automatycznego nawadniania roślin. Drugi etap prac pochłonął około 2 mln złotych.

Kolejne modernizacje mają poprawić komfort wypoczywających tu osób. Już wiadomo, że basen będzie czynny co najmniej do końca sierpnia, ale być może, przy dobrej pogodzie, wykąpiemy się tutaj również we wrześniu. - Pływalnia będzie czynna w godz. 9.00 - 20.00. Pomyślano też o czasie dla pływaków. Posiadacze karnetów 10-krotnego wstępu będą mogli odwiedzić basen w godz. 7.00 - 9.00 - informują urzędnicy.

W tym roku wprowadzono nowe bilety wstępu na basen. 15 złotych zapłacimy za całodzienny pobyt z możliwością wyjścia z obiektu i powrotu na jego teren. Za bilet ulgowy zapłacimy 8 złotych. Będzie też można wykupić wejście jednorazowe - 10 złotych (normalny) i 5 zł (ulgowy). - Dzieci do lat 3 oraz podopieczni domów dziecka wejdą na basen za darmo. Przewidziano też zniżki dla posiadaczy Karty Rodziny Dużej (8 i 4 zł za bilet całodniowy oraz 5 i 3 zł za jednorazowy), Złotej Karty Seniora (5 zł) oraz grup zorganizowanych (3 zł). Karnet upoważniający do 10 wejść będzie kosztować 80 zł - dodają.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
13.96 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro