Reklama
Reklama

Autobus wjechał na przejazd kolejowy i utknął pod szlabanem: był centymetry od jadącego pociągu

fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło we wtorek rano w Golęczewie pod Poznaniem.

Jak opisuje Gazeta Wyborcza, autobus linii nr 907 Zakładu Komunikacji Publicznej Suchy Las we wtorek rano jechał z Chludowa do Poznania. Po 10.00 był w Golęczewie. Z relacji pasażera, Zbigniewa Hąci wynika, że pojazd wjechał na przejazd kolejowy przy ulicy Dworcowej ignorując migające światła. Gdy zjeżdżał z przejazdu, utknął pod zamykającym się szlabanem, który z hukiem uderzył w dach autobusu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Kierowca autobusu zatrzymał pojazd na przejeździe i wyszedł z niego, by zobaczyć co się stało. Po chwili pasażerowie zorientowali się, że w kierunku przejazdu zmierza pociąg. W autobusie wybuchła panika, pasażerowie zaczęli uciekać z tylnej części pojazdu. Pociąg miał minąć autobus "o włos". Pasażer zgłosił sprawę dyrekcji ZKP Suchy Las - obiecano rozmowę z kierowcą. O sprawie poinformowano też policję, która bada okoliczności zdarzenia. NIkomu nic się nie stało.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
16.85 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro