Reklama

Na Starołęce powstanie nowy obiekt sportowo-rekreacyjny

Wizualizacja | fot. PIM
Wizualizacja | fot. PIM

Z atrakcji Parku Rekreacji Starołęka Mała mieszkańcy będą mogli skorzystać już pod koniec tego roku.

Obiekt sportowo - rekreacyjny powstanie pomiędzy ulicami Forteczną, Romana Maya i Okopową.Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiła przetarg , który wyłoni wykonawcę Parku Rekreacji Starołęka Mała.

Na zaniedbanym i porośniętym do tej pory samosiejkami terenie po dawnych ogródkach działkowych zbudowane zostanie świetne miejsce do uprawiania sportu i rekreacji, jakiego w tym rejonie Poznania jeszcze nie było. Oświetlony i monitorowany obiekt powstanie na terenie przeznaczonym w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego właśnie pod budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej - informują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Infrastruktura parku, wielkość i rozmieszczenie boisk oraz dobór urządzeń były konsultowane ze stowarzyszeniem Zielona Starołęka. Do realizacji przyjęto szereg propozycji wysuwanych przez tę organizację - m.in. zwiększono powierzchnię placu zabaw i wybrano rodzaj urządzeń, które zostaną zamontowane. W stosunku do założeń ze wskazania do realizacji zmniejszono też powierzchnię boisk. Po konsultacjach - biorąc pod uwagę wnioski i opinie wszystkich stron oraz założony budżet - projektant przygotował projekt optymalny w stosunku do oczekiwań zainteresowanych - dodają.

W nowym parku powstanie między innymi boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią, boisko do siatkówki z nawierzchnią poliuretanową, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i miejsce do ćwiczeń street workout, a także miejsce spotkań dla mieszkańców. Pojawią się też elementy małej architektury oraz nowa zieleń.

Firmy zainteresowane budową parku na nadesłanie swoich ofert mają czas do 13 czerwca. Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca na realizację robót budowlanych będzie miał 150 dni od podpisania umowy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro