Reklama
Reklama

Trener Żuraw kompletuje sztab: Bartkowiak i Skrzypczak asystentami

fot. Tomasz Szwajkowski

Dariusz Żuraw wie już z kim będzie współpracować w nadchodzącym sezonie.

Po ogłoszeniu, że Żuraw pozostanie na stanowisku pierwszego trenera Lecha Poznań zapowiadano rozszerzenie pomagającemu mu sztabu szkoleniowego.
Dołączył do niego Dariusz Skrzypczak. Były piłkarz rozegrał 296 oficjalnych spotkań w barwach Kolejorza i czuje się bardzo związany z klubem. Ostatnie lata spędził w Szwajcarii, gdzie pracował m.in. jako główny trener, zdobył również licencję UEFA PRO. W sztabie Żurawia będzie pełnić funkcję asystenta.
W tej roli nadal będzie pracować również Karol Bartkowiak. Na również od dawna związany jest z Lechem, najpierw jako zawodnik drużyn juniorskich i rezerw, następnie trener grup młodzieżowych. Z Żurawiem współpracował już w rezerwach.
Bartkowiak jesienią włączono do sztabu pierwszego zespołu w momencie, gdy tymczasowym trenerem został Żuraw, a następnie do końca 2018 roku współpracował z Adamem Nawałką. Ponownie jako asystent zaczął pracować pod koniec marca i tak będzie nadal.

Żuraw będzie więc mieć dwóch asystentów: Skrzypczaka i Bartkowiaka. Pracą z bramkarzami zajmie się Robert Mioduszewski, a przygotowaniem motorycznym Andrzej Kasprzak.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega przed burzami z gradem
32℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
15.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro