Reklama

2 hektarowa działka w centrum Jeżyc trafi pod młotek komornika

Nieruchomość po byłym zakładzie Modena | fot. Google Maps

Na licytację komorniczą trafi kompleks budynków po zakładach odzieżowych Modena pomiędzy ulicami Jackowskiego i Kraszewskiego.

Historia tego miejsca sięga XIX wieku. W pracowniach szwalniczych przy Kraszewskiego szyto mundury dla wojska. W czasie I wojny światowej pracowało tu 1500 osób wytwarzając mundury sukienne i drelichowe, obuwie żołnierskie oraz bieliznę dla V Korpusu Wojska Niemieckiego. Po I wojnie, zakład przejęły polskie władze, które poszerzyły asortyment o mundury kolejowe. Po rozpoczęciu II wojny światowej zakład, wraz z polską załogą przejęli naziści. Znów szyto tu mundury dla Niemców, wydłużono czas pracy do 12 godzin, a jakiekolwiek podejrzenie pracownika o sabotaż kończyło się rozstrzelaniem. W lutym 1945 roku wkroczyła na Jackowskiego Armia Czerwona, i w zakładach szyto pokrowce na rosyjskie czołgi. Po II wojnie światowej powstał tu samodzielny zakład Modena specjalizując się w ubraniach cywilnych. Po zmianach ustrojowych, Modena upadła, a jej majątek trafił do syndyka.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Na 16 lipca 2019 roku zaplanowana jest licytacja nieruchomości po zakładzie Modeny. To bardzo duży zabudowany kompleks zajmujący działki ponad 2 hektarów. Wartość całej nieruchomości ustalono na kwotę ponad 39 milionów, a licytacja ma się rozpocząć od sumy 29 mln 511 tysięcy złotych. Dla tego terenu nie ma uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, więc nie wiadomo co będzie tutaj mogło w przyszłości powstać.

Reklama

Najpopularniejsze komentarze

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.19 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro