Reklama
Reklama

2 hektarowa działka w centrum Jeżyc trafi pod młotek komornika

Nieruchomość po byłym zakładzie Modena | fot. Google Maps

Na licytację komorniczą trafi kompleks budynków po zakładach odzieżowych Modena pomiędzy ulicami Jackowskiego i Kraszewskiego.

Historia tego miejsca sięga XIX wieku. W pracowniach szwalniczych przy Kraszewskiego szyto mundury dla wojska. W czasie I wojny światowej pracowało tu 1500 osób wytwarzając mundury sukienne i drelichowe, obuwie żołnierskie oraz bieliznę dla V Korpusu Wojska Niemieckiego. Po I wojnie, zakład przejęły polskie władze, które poszerzyły asortyment o mundury kolejowe. Po rozpoczęciu II wojny światowej zakład, wraz z polską załogą przejęli naziści. Znów szyto tu mundury dla Niemców, wydłużono czas pracy do 12 godzin, a jakiekolwiek podejrzenie pracownika o sabotaż kończyło się rozstrzelaniem. W lutym 1945 roku wkroczyła na Jackowskiego Armia Czerwona, i w zakładach szyto pokrowce na rosyjskie czołgi. Po II wojnie światowej powstał tu samodzielny zakład Modena specjalizując się w ubraniach cywilnych. Po zmianach ustrojowych, Modena upadła, a jej majątek trafił do syndyka.

Na 16 lipca 2019 roku zaplanowana jest licytacja nieruchomości po zakładzie Modeny. To bardzo duży zabudowany kompleks zajmujący działki ponad 2 hektarów. Wartość całej nieruchomości ustalono na kwotę ponad 39 milionów, a licytacja ma się rozpocząć od sumy 29 mln 511 tysięcy złotych. Dla tego terenu nie ma uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, więc nie wiadomo co będzie tutaj mogło w przyszłości powstać.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
20℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
12.74 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro